NIE BÓJ SIĘ KOLORU

Czyli jak wejść w zmianę i zacząć używać innych kolorów cieni do oczu w makijażu

Znacie to pewnie... beżowy, szary, beżowy, szary cień do powiek ;) i w końcu pojawia się myśl... chcę spróbować czegoś innego, dowiedzieć się w jakich kolorach jest mi dobrze, zacząć malować się inaczej. Tylko jak to zrobić? Od czego zacząć?

Pierwszym i jednocześnie jednym z najważniejszych kroków jakie możesz zrobić jest Analiza kolorystyczna u profesjonalnego kolorysty. Pomoże w określeniu typu urody jaki masz, czyli tego czy jesteś latem, wiosną, jesienią czy zimą a nawet pomoże dokładnie określić Twoją paletę barw dzięki określeniu tego jakim podtypem jesteś. Tak, tak... po tym poznasz profesjonalistę, że nie powie Ci tylko krótkiego stwierdzenia, że jest Pani latem czy zimą ale użyje chust do analizy kolorystycznej i dokładnie zaprezentuje Tobie jak kolory wpływają na Twoją skórę twarzy i omówi zachodzące zmiany.

Ale co dalej?

Kiedy wiesz już jakim typem urody jesteś i jakie odcienie kolorów pasują do Twojego typu urody czas na wybór kilku odcieni dla siebie. Pisze o odcieniach koloru, bo chcę żebyś wiedziała, że możesz ubierać na siebie lub stosować w makijażu każdy kolor ale najważniejszy jest w tym wszystkim odcień tego koloru. Ciepły czy zimy kolor to również ważne zagadnienia, które warto poznać.

Jeżeli nie czujesz się na siłach, żeby samemu wybrać te odcienie, które najlepiej pasują do Twojego typu urody zachęcam Cię do skorzystania z pomocy profesjonalnego makijażysty.

Dla niego świat kolorów to codzienność więc szybko pomoże Ci w doborze odpowiednich odcieni a Ty zaoszczędzisz mnóstwo czasu i pieniędzy, które możesz tracić poprzez uczenie się na własnych błędach i eksperymenty w kupowaniu cieni. Chyba, że lubisz ;)

Jak jednak samemu poradzić sobie w takiej sytuacji?

Jedna z zasad, która pomoże Ci w wyborze odcieni odpowiednich kolorów to zasada nie stosowania odcieni zbliżonych do koloru tęczówki w Twoich oczach. Dlaczego? Poniżej przedstawiam Ci dwa zdjęcia, na których różnica powinna być wyraźnie widoczna.

MAKEUP DREAM MAKEUP DREAM
Mam nadzieję, że jesteś w stanie zauważyć różnice miedzy zdjęciami polegającą na tym, że w przypadku użycia tego samego odcienia koloru co tęczówka oka makijaż staje się nie tylko jednolity (tworzący jedną plamę koloru) ale i sama tęczówka jest mało wyraźna. Teraz dobrze byłoby zmienić tylko odcień tego koloru na ciemniejszy lub jaśniejszy od tęczówki i moglibyśmy uratować sprawę :)

Najlepiej jednak oko wyglądać będzie w odmiennej kolorystyce od tęczówki i odpowiednio dobranym odcieniu tego koloru.

I pamiętaj, że pierwszy etap używania nowej kolorystyki, przekonania się do koloru przebiega na ogół z uczuciem niepewności i chęcią powrotu do starej sprawdzonej kolorystyki;) jednak jeżeli naprawdę chcesz się uczyć, rozwijać, zmieniać i iść dalej do przodu w sztuce makijażu to zachęcam Cię do zaakceptowania tej chwilowej niepewności :)

Jeżeli potrzebujesz pomocy w tym temacie to zapraszam Cię do kontaktu ze mną. Jako profesjonalna wizażystka pomogę Tobie z większym spokojem przejść ten etap, nauczę jak krok po kroku wykonać makijaż na co dzień lub inną okazję i przeprowadzę analizę kolorystyczną z użyciem chust do analizy.

Możesz umówić się ze mną na indywidualną lekcję makijażu i zakupy kosmetyczne.

Justyna Pakuła Twój specjalista od wizerunku :)___________________________________________________________________________________________________________________

Artykuł na portalu „Wesele z klasą”

Myślę, że makijaż ślubny Pana Młodego w dzisiejszych czasach wykonywany jest zdecydowanie częściej. Nie jest on oczywiście typowym „pełnym makijażem”, który wizażysta wykonuje w dniu ślubu Pannie Młodej.

Zdecydowanie używa się do jego wykonania mniejszej ilości kosmetyków, skupiając się głównie na tak zwanej korekcie. Do korekty używa się przede wszystkim takich kosmetyków jak korektory w różnych odcieniach, ukrywających zasinienia, zaczerwienienia lub mankamenty skóry w formie blizn i innych widocznych zmian skórnych.

Bazą takiego makijażu są kremy nawilżające i matujące, używane w zależności od typu skóry twarzy. Swoje zastosowanie w tego typu makijażu znajdą na pewno pudry redukujące błyszczenie się skóry przy wyższych temperaturach otoczenia. Zdecydowanie częściej niż na makijaż przed ślubem, mężczyźni decydują się na różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne. Jest to bardzo dobry sposób na poprawienie kondycji skóry twarzy przed wykonywanym makijażem, do którego gorąco wszystkich Panów namawiam.

W tym wyjątkowym dniu warto by nie tylko nasza wybranka starała się o piękny wygląd. Profesjonalny makijaż Pana Młodego, wykonany w miłej atmosferze, może stać się okazją do chwili relaksu przed dniem Ślubu.

Makijażyści często potrafią również doradzić jak pielęgnować skórę twarzy i dobrać do jej pielęgnacji odpowiednie kosmetyki (kremy łagodzące podrażnienia, żele).

Drodzy Panowie, w końcu w tak ważnym dla was dniu, delikatne zakrycie drobnych mankamentów urody i podkreślenie jej atutów na pewno nie pozbawi was męskości!

Życząc wam wszystkiego co najlepsze na nowej drodze życia

Justyna Pakuła
Wizażystka :)copyright © Prettiest-Face       kontakt: justyna@prettiest-face.pl                   www.facebook.com/justyna.wizazystka